Podnikatelský záměr kavárny musí být realistický

13 júl

Mít vlastní kavárnu, to je snem mnoha z nás. Při představách nabízíme svým zákazníkům chutnou čerstvou kávu připravenou na mnoho způsobů, domácí koláče či snídaňové menu, na kterém si pochutná každý. Biznis v tomto sektoru je však poměrně riskantní a proto byste měli dobře zhodnotit své možnosti a schopnosti. A právě v tom vám dokáže pomoci podnikatelský záměr kavárna. Prostřednictvím něj si ujasníte to, jakým směrem se chcete ubírat a naplánujete si každý detail. Nezapomeňte, že právě dobrá příprava je zodpovědná za váš budoucí úspěch. 

Je podnikatelský záměr kavárny povinný?

Podnikatelský záměr kavárna neodfláknite
Smysl podnikatelského záměru pro kavárnu

Vypracování podnikatelského záměru obecně není povinné. Pokud se však chystáte financovat své podnikání prostřednictvím úvěru z banky, připravte se na to, že ho budou požadovat. Podnikatelský záměr kavárny by měl být vypracován precizně a hlavně realisticky. Uvědomte si, že čím lépe ho vypracujete, tím bude vaše podnikání úspěšnější. Zároveň vám dává prostor promyslet si, jak bude vaše kavárna vypadat a fungovat. Odpovídat byste si měli na několik základních otázek. Co je cílem vašeho podnikání? Kde budete podnikat? Co budete nabízet? Kdo budou vaši zákazníci? Jaké je vaše strategie? Toto je jen malá ochutnávka z otázek, na které byste se měli snažit najít odpověď v podnikatelském záměru kavárny. Pokud se projdete po centru svého města, hned na první pohled zjistíte, které kavárny jsou oblíbené a které méně. Doporučujeme si udělat malý průzkum a navštívit oblíbenou kavárnu. Rozhodně se ji nesnažte napodobit. Zkuste jen odpozorovat, čímž se odlišuje od těch méně oblíbených. Může za tím být množství detailů od strategického umístění kavárny, přes nabídku až po personál. 

Při vytváření podnikatelského plánu přemýšlejte

Podnikatelský záměr kavárny je mimořádně důležitý dokument hlavně pro vás. Nesnažte se to proto odfláknout a věnujte mu pozornost. Na jeho vypracování byste si měli dopřát dostatek času, protože čím více času na něj budete mít, tím více věcí do něj budete moci zakomponovat. Doporučujeme si nejprve připravit strukturu a jednotlivé body, které budete následně podrobněji rozpracovávat. Podnikatelský záměr kavárny by měl být kvalitně vypracován nejen po obsahové, ale i vizuální stránce. O podnikatelském záměru kavárny se více dozvíte na webové stránce https://www.ikelp.cz/.