Podle čeho si vybíráte pánev vy?

30 dec

Známe několik druhů či typů pánví. Každá z pánví má svoji užitečnost a pro něco je smyšlená. Chcete-li vědět jak vybrat pánev, určitě pokračujte ve čtení tohoto článku, protože právě v tomto článku vám přiblížíme, podle čeho byste si měli vybrat správnou pánev.

Jak vybrat správnou pánev?

Jak vybrat pánev na základě průměru
Výběr pánve na indukční desku

Pánve se vyrábějí zpravidla v okrouhlém tvaru, výjimku tvoří grilovací pánve, které jsou čtvercové, ale liší se jejich tloušťka. Každá pánev má svoji tloušťku, a ta má své opodstatnění, které se využívá při přípravě jednotlivých jídel, například steaková pánev je hrubá, protože potřebujete získat velké množství tepla na přípravu masa, ale taková palačinková pánev je tenká, protože nepotřebujete příliš mnoho tepla z ní získat. Toto je první dělení pánví, a to tedy podle tloušťky pánve a jejího využití. Kromě toho se pánve rozdělují podle účelu, nebo tedy způsobu přípravy jídla. Známe grilovací pánve, ty mají vroubkovaný povrch a umíme na nich připravit grilované pokrmy. Pak máme pánve na zapékání, to jsou zase pánve, které mohou jít do trouby a umíme v nich péct jídla. Taková pánev je celá z nehořlavého materiálu a povětšině je vyrobena z kamene. Potom máme pánve na smažení, které jsou vysoce odolné. Pánve rozdělujeme i podle jejich funkčnosti, tedy na indukční desku musíte koupit jiné pánve, než na plynový či elektrický sporák. Pánve rozdělujeme také podle jejich velikosti, od malých pánví, až po velké pánve. Chcete-li vědět jak vybrat pánev, která vám bude sloužit dobře, popřemýšlejte nad tím, na co ji potřebujete a podle toho si nechte poradiť od odborníka.

Kromě funkčnosti, také kvalita

Samozřejmě, nejen to, k čemu bude pánev sloužit, je rozhodující při výběru vhodné pánve, ale i to, zda je pánev kvalitní. Ptáte se, jak vybrat pánev, která je kvalitní? Jednoduše, musí být vyrobena z kvalitních materiálů a za kvalitního technologického postupu. Máte-li zájem dozvědět se více o tom, jak vybrat pánev, nebo se chcete dozvědět jiné zajímavé věci z více oblastí, určitě se obraťte na internetové stránky společnosti https://blog.homeandcook.cz/